Відповіді на запитання, що часто задаються - Geodetic Information System 5.1

У чому відмінність версій Registration, Small та Standard?

Порядок придбання програмних продуктів та технологій

Програма не запускається або видає повідомлення під час запуску

У вікні "Камеральні функції ...", при виборі об'єктів, виникає зсув зображення

Як правильно виконати оновлення програми GIS v.5.1?

Як налаштувати мережевий ключ Hardlock?

Як зробити імпорт ділянки(нок) у Gis v.5.1 з формату In4 програми Інвент-Град?

Як зробити імпорт ділянки в Gis v.5.1 з формату ArcView?

Чи можна відображати площу ділянок не в метрах квадратних, а в гектарах, якщо так як це зробити?

Чи можна прибрати відображення номерів точок та промірів для "дірок" усередині ділянок?

Коли захотів друкувати державні акти, зіткнувся з проблемою, що для кожної ділянки необхідно проставляти необхідні дані, як виконати цю операцію за один раз?

При формуванні державного акту та інших звітних форм, у графі адреса проживання власника, двічі відображається населений пункт, у чому може бути причина?

Коли переглянув ділянки, в яких були проставлені автоматично сміжества, то побачив неточності формування

Як збільшити довжину текстових змінних у програмі, наприклад паспортні дані?

У чому відмінність версій Registration, Small та Standard?

Всі версії програми GIS розроблені на одному програмному ядрі і повністю сумісні, основною відмінністю є перелік доступних можливостей. Дивіться характеристику версій, що розповсюджуються, у порівняльній таблиці.

Розділи програми Registration Small Standard
Реєстрація прав власності та користування
Друк реєстраційних карток, поземельних книг, кадастрових справ тощо
Експорт та імпорт даних, формування обмінного файлу земельно-кадастрової інформації
Розрахунок та зрівняння теодолітних ходів та пікетів
Друк державних актів, актів погодження, планів, відомостей тощо
Камеральні функції
Додаткова технічна документація
Графічний модуль MapDraw 2.1
Грошова оцінка с/г угідь
Паювання с/г угідь

Порядок придбання програмних продуктів та технологій

а) замовник надсилає заявку на E-Mail або дзвонить;

б) за необхідності, обговорюємо варіант закупівлі;

в) ми надсилаємо рахунок або платіжне доручення, а також за необхідності варіант договору на придбання та подальшу річну підтримку;

г) замовник оплачує суму на розрахунковий рахунок згідно з рахунком або платіжним дорученням;

д) ми надсилаємо кур'єрською поштою обраний замовником комплект, договір, акт та свідоцтво про державну реєстрацію;

е) після отримання комплекту, замовник вистилає нам підписаний другий екземпляр договору та акта.

Програма не запускається або видає повідомлення під час запуску

Можливий ряд ситуацій при яких програма GIS v.5.1 не завантажуватиметься або запуститься, але видасть ряд повідомлень. Розглянемо найпоширеніші ситуації.

Програма видає повідомлення про помилку, до появи вікна зі змістом "Йде процес перевірки захисту".

Швидше за все, виконавши інсталяцію програми, Ви пропустили інсталяцію драйверів для ключа Hardlock. Виконати встановлення драйверів можна запустивши файл hldrv32.exe з каталогу Hardlock який знаходиться на інсталяційному диску, що поставляється разом із комплектом GIS v.5.1. Інсталяція виконується за умовчанням.

Під час перевірки захисту програма видає повідомлення "Error 7. Hardlock не знайден".

Перевірте, чи встановлений ключ Hardlock у Lpt або Usb порт комп'ютера.

Під час завантаження програма видає повідомлення "Програма не змогла завантажити базу даних...".

У такому разі може бути ряд причин.

Програма запущена з каталогу або файлу Lnk вказаний шлях, у якому відсутні бази даних програми GIS v.5.1.

Перевірте правильність шляху до каталогу, де є бази даних. Рекомендую також перевірити шляхи у файлі Gis.Ini, який знаходиться разом із робочими базами даних.

[Звітні форми та держакти]

Каталог=C:\Gis\

[Робочі файли та каталоги]

Шлях до баз загального призначення=C:\Gis\Data\

Замість виділених червоним кольором вкажіть свій шлях до каталогу зі службовими файлами та баз загального призначення.

Не встановлено або не інсталювався модуль BDE для роботи з базами даних.

Швидше за все, програма видасть повідомлення про те, що не змогла завантажити базу даних Gis.Db. Для усунення цього недоліку необхідно проінсталювати модуль BDE запустивши файл bde511en.exe з каталогу BDE на інсталяційному диску GIS v.5.1. Інсталяцію BDE можна також завантажити з Internetу, або виконати установку з CD Deplhi 5.

Встановлено версію модуля BDE вище 5.11.

Ця ситуація трохи складніша, оскільки програма буде повністю працездатна, але оновлення баз даних у наступних версіях буде проходити проблематично. Пов'язано це з тим, що програма GIS v.5.1 виконує оновлення баз даних під час завантаження. Крім того, встановити старішу версію модуля BDE також не вийде. Поки я можу запропонувати лише два шляхи, виконувати оновлення баз даних на комп'ютері, де встановлено модуль BDE v. 5.11 або перевстановлення операційної системи.

Під час завантаження програма видає повідомлення "Програма працюватиме з помилками через те, що в установках операційної системи встановлено роздільник цілої та дробової частини"."замість",".

Змініть формат роздільника в меню операційної системи "Пуск (Start)" -> "Налаштування (Settings)" -> "Панель управління (Control Panel)", іконка "Формат дати та часу (Regional Options)", закладка "Числа (Numbers)", значення "Розділювач (Decimal Symbol)". Рекомендую також скоригувати формат дати ДД.ММ.ГГГГ (dd.MM.yyyy). Після змін перезавантажте програму!

Усі робочі бази працюють нормально, а одному з каталогів програма видає повідомлення "Програма не змогла завантажити базу даних...".

Ця причина пов'язана з тим, що під час виконання процесів до цього комп'ютер завис, вимкнувся або перезавантажився. Ця проблема лікується досить легко. Запустіть програму Reindex яка інсталюється разом GIS v.5.1. Виберіть диск і каталог, де є проблемна база, а потім натисніть в меню "Переіндексація" підменю "За шаблоном вибірково за програмою". Після цього оберіть зі списку позицію"Gis v.5.1 - робочі бази даних", в результаті буде виконано оновлення індексів всіх баз даних у вибраному каталозі. Якщо після переіндексації проблема залишилася, рекомендую зв'язатися зі службою підтримки admin@gis.org.ua.

Всі робочі бази працюють нормально, а в одному з каталогів програма не дає створити власника, ділянку або координати і не видає жодних повідомлень.

Якщо у Вас виникла подібна ситуація, спробуйте створити записи вручну, якщо результат залишається рекомендованим зв'язатися зі службою підтримки admin@gis.org.ua.

У вікні "Камеральні функції ...", при виборі об'єктів, виникає зсув зображення

Зсув вибраних об'єктів по відношенню до рисунка зображення найчастіше виникає в останніх версіях драйверів для відеокарт, що по-різному сприймають розміри Metafile-ів, формат яких використовується для формування малюнків. Ця проблема виправляється шляхом обчислення коефіцієнтів невідповідності по вертикалі та горизонталі. Коригуються дані коефіцієнти в меню "Сервіс", підменю "Установки системи", закладка "Рисунок", параметри "Коефіцієнт масштабування зображення по горизонталі" та "по вертикалі". Для того, щоб обчислити шукані коефіцієнти, рекомендую створити ділянку квадратної форми, роздрукувати рисунок з вікна "Камеральні функції..." і перевірити довжини сторін. Потім довжину сторони розділивши на виміряну з звітної форми, отримаємо шуканий коефіцієнт.

Виконувати розрахунок коефіцієнтів можна у будь-якому масштабі.

Таким же чином можливе точне коригування малюнків, що роздруковуються, до обраних масштабів.

Як правильно виконати оновлення програми GIS v.5.1?

Для початку необхідно завантажити з сайту http://www.gis.org.ua/dowload.htm або замовити оновлення. Після того як Ви завантажуєте або отримаєте оновлення, необхідно розархівувати вміст архіву з оновленням в каталог, куди інстальовано програму GIS v.5.1. Як правило найбільш поширеними каталогами є наступні: C:\Gis, C:\Gis5, C:\Program Files\Gis5 або C:\Program Files\Gis5Small (диск також може бути різний: С, D, E тощо).

Всі зміни та доповнення програма виконує під час запуску. Інформація про зміни та завантаження зберігається у файліGis.log.

При виконанні оновлення деінсталювати програму не рекомендую, в цьому немає потреби! Крім того, при деінсталяції можете втратити робочу базу з даними, встановлену разом з програмою.

Як налаштувати мережевий ключ Hardlock?

Для налаштування мережевого ключа Hardlock необхідно виконати таку послідовність: а) встановіть мережевий ключ на файловий сервер або комп'ютер, який найменше піддається перезавантаженням та зависанням; б) запустіть програму hlsw32.exe що знаходиться в каталозі Hardlock на інсталяційному диску GIS v.5.1; в) на робочих місцях достатньо драйверів, що встановлюються при інсталяції GIS v.5.1, які також можна встановити в ручну, для цього запустіть файл hldrv32.exe з каталогу Hardlock який також знаходиться на інсталяційному диску; г) після інсталяції на комп'ютері з мережним ключем має бути постійно завантажена програма hls32.exe (зазвичай це відбувається автоматично); д) перед першим завантаженням запустіть файл hlsadmin.exe, натисніть кнопку Add Hardlock або меню Edit. Введіть число 24981. е) після опитування можете працювати на віддалених комп'ютерах.

Як зробити імпорт ділянки(нок) у Gis v.5.1 з формату In4 програми Інвент-Град?

Імпорт файлів формату In4 програми Інвент-Град виконується за допомогою меню "Імпорт", підменю "Дільниць із програми Інвент-Град". Після вибору цієї функції програма запропонує виконати конвертування тексту DOS у Windows форматі, а також зберегти угіддя у внутрішньогосподарський план або ґрунтову характеристику. Як правило використовується збереження угідь у внутрішньогосподарський план, винятком буде лише ґрунтова характеристика сільськогосподарських угідь. Далі виберіть потрібний файл In4 та натисніть кнопку Open.

Існує також більш старий імпорт, що залишився від попередніх версій. Труднощі з поняттям даного імпорту у тому, що при виборі імпорту, наприклад із файлу формату In4, потрібно спочатку завантажити їх у область імпорту, та потім зберегти в базу Gis v.5.1.

За такого підходу імпорту можливий відбір об'єктів і координат, перетворення тощо перед збереженням до бази Gis.

Порядок проведення імпорту:

а) Виберіть у головному меню позицію Імпорт підменю Pts, Txt, Dbf, In4, Sdr, Wor, Art, або натисніть кнопку на панелі кнопок Імпорт з Pts, Txt, Dbf, In4, Sdr, Wor, Art, або в закладці Координати натисніть праву кнопку мишки на списку координат і в меню виберіть позицію Імпорт.

б) У вікні імпорту виберіть диск і каталог, де знаходиться імпортований файл, потім по подвійному клацанню мишки програма вважає його в область імпорту. Цю операцію також можна зробити вибравши у верхньому меню позицію Рахувати з файлу підменю Інвент-Град (*.In4), а далі в стандартному броузері вибирати шлях і найменування файлу.

в) При необхідності можна зробити операції коригування ліченого файлу In4 в області імпорту.

г) Потім виберіть пункт верхнього меню Зберегти підменю Дільниці з Інвент-Град.

Програма створить кількість ділянок з планами в базі Gis, яка буде в імпортованому Вами файлі.

Щоб вибрати додаткові параметри імпорту, скористайтесь верхнім меню Параметри підменю Імпорт з Інвент-Град.

Як зробити імпорт ділянки в Gis v.5.1 з формату ArcView?

Для формування файлу форма *.xyz, який використовується для імпорту з ArcView в базу Gis ділянок та ґрунтової характеристики, скористайтесь для його формування в ArcView скриптом ArcToGis. Скрипт ArcToGis знаходиться у каталозі проінстальованого Gis v.5.1, підкаталогу Ave.

Крім координат, скрипт також скидає ряд параметрів. Для випадку скидання ділянок - адреса ділянки та найменування власника. Для варіанта скидання ґрунтової характеристики - адреса або код ділянки, агрогрупа, балонітет, індекс родючості та тип земель. Ці дані беруться з таблиці, що формується в ArcView. Під час імпорту скрипт шукає у таблиці найменування полів. Якщо поле знайдено, то буде зчитане значення або вискочить повідомлення про помилку. Найменування полів дивіться у посібнику користувача Gis v.5.1 або у самому скрипті. При бажанні найменування поле у ?? скрипті може бути Вами змінено. Порядок полів у базі даних не має значення. Поле, що характеризує тип угідь бажано, щоб було текстовим (тип String), інакше необхідно підставити в скрипт рядок Script.The.SetNumberFormat( d ) що вказує на виведення цілих номерів. Щоб програма не видавала помилок під час імпорту, не намагайтеся скинути ділянки ArcView без координат. Під час скидання порожніх об'єктів у файлі *.xyz буде наступний рядок Polygon: Null. Порядок імпорту такий самий, як у попередньому описі імпорту з формату In4.

Чи можна відображати площу ділянок не в метрах квадратних, а в гектарах, якщо так як це зробити?

У закладці "Додатково" головного вікна програми або параметрах ділянки, вибрати для запису "Одиниця вимірювання площі" значення"квадратні метри" або"гектари".

До речі, як Ви вже зрозуміли, присвоєння одиниці вимірювання площі відбувається для кожної ділянки окремо. Як правило"гектари" встановлюються вже для готових ділянок. Щоб цю операцію не проводити вручну в програмі є функція присвоєння значень ряду полів головного меню "Сервіс" підменю "Привласнення всім зазначеним ділянкам обране значення поточного запису".

Чи можна прибрати відображення номерів точок та промірів "дірок" усередині ділянок?

Для того, щоб прибрати відображення ліній та номерів точок для вирізок, необхідно у меню "Сервіс" зайти в підменю "Установки системи", закладку "Розрахунки", та вказати для параметра "Площа проти годинникової стрілки" значення "-".

Після цього для всіх ділянок проти годинникової стрілки проміри та номери точок не відображатимуться.

Коли захотів друкувати державні акти, зіткнувся з проблемою, що для кожної ділянки необхідно проставляти необхідні дані, як виконати цю операцію за один раз?

Скористайтеся меню "Сервіс", підменю "Присвоїти усім зазначеним ділянкам вибрані значення поточного запису". Цей розділ дозволяє автоматично надавати всім зазначеним ділянкам вибрані необхідні параметри. Вихідні параметри беруться у ділянці активної на момент вибору цієї операції.

Цей розділ програми також дозволяє автоматично надавати кадастрові номери та виконувати відміну власників.

При формуванні державного акту та інших звітних форм, у графі адреса проживання власника, двічі відображається населений пункт, у чому може бути причина?

Якщо у власника стоїть адреса ділянки повністю (з населеним пунктом), необхідно встановити в параметрах власника значок "Власник проживає в іншому населеному пункті".

Виникає ця ситуація тоді, коли вказано населений пункт у параметрах власника та списку населених пунктів (узгоджень).

Коли переглянув ділянки, в яких були проставлені автоматично сміжества, то побачив неточності формування

Причин виникнення проблем при автоматичному формуванні сміжеств може бути кілька.

Для того, щоб не виникали складності при формуванні, рекомендую слідувати даному порядку формування сміжеств:

а) формуєте або дублюєте базу з ділянками, видаливши або перемістивши при цьому всі зайві ділянки (поля, дороги тощо);

б) помічаєте зеленою позначкою всі ділянки;

в) заходьте в меню "Дільниця", підменю "Проставити суміжників для всіх зазначених ділянок";

г) натискаєте кнопку "Додати відсутні точки перетину з суміжними ділянками." Ця функція шукає та додає відсутні вузлові точки на лініях ділянок. p align="justify" > Коефіцієнт приналежності точки прямої коригується, при необхідності, в осередку "Похибка при додаванні точки". За замовчуванням значення коефіцієнта дорівнює 0.999, при зменшенні значення зона приналежності збільшується і навпаки.

д) позначте зеленою позначкою групу ділянок, крім ділянок з вкрапленнями (дірками) і складаються з кількох частин. Рекомендую виконувати формування смежеств групами, а чи не всіх відразу;

е)заходьте в меню "Дільниця", підменю "Проставити суміжників для всіх зазначених ділянок";

є) вказуєте в ячейках "Опис ділянки", "Найменування землекористувача" та "Адреса проживання" опис земель загального користування або інших земель;

ж) далі натискаєте кнопку "Почати присвоєння суміжників";

з) операцію присвоєння повторюєте для кожної зазначеної групи;

і) для суміщених ділянок або з вкрапленнями використовуйте у вікні "Камеральні функції ...", меню "Дільниця" функцію "Проставити сміжества для поточної ділянки."

Як збільшити довжину текстових змінних у програмі, наприклад паспортні дані?

У GIS v.5 є можливість "безболісно" виконувати зміну розміру текстових полів, для того щоб їх змінити необхідно використовувати програмуDatabase Desktop яка у Вас може бути встановлений. Для збільшення розміру осередку з паспортними даними необхідно скоригувати в базі Gis.db, поле Pas_Serial.

Bootstrap